www.kratena.cz/press-magazinzahrada.cz-uzasna-promena-zahrady

Cookies

Dovolujeme si upozornit, že tento web používá cookies. Výhradně ke statistickým účelům a nic není s nikým jiným sdíleno.
OK, rozumím

Kratěna.cz

Úžasná proměna zahrady – před a po

V Magazínu Zahrada nám vyšel článek Úžasná proměna zahrady – před a po, v němž projektantka firmy Kratěna Ing. Markéta Pechová poutavě a do podrobna popisuje přeměnu zahrady v Bezděčí, kterou naleznete i ve výběru našich realizací.

Zahrada, kterou vám dnes představím, se nachází v malebné vesničce poblíž Moravské Třebové v nadmořské výšce přibližně 300 m. Jedná se o zahradu u bývalého statku s hospodářským zázemím. Pojďte se společně s námi podívat, jakou zásadní proměnou zahrada prošla…

Velikost zahrady je značná, výměra dosahuje téměř 3000 m2 a v podstatě celá zahrada se nachází ve svahu. V současné době slouží nemovitost jako rekreační chalupa obývaná o víkendech a přes léto. Dům je umístěn ve spodní části, takže zahrada je vnímána většinu času zezdola. Výjimečnost této zahrady je dána jejím zasazením v nádherném prostředí kopcovité krajiny. Na zahradu navazují louky a lesy, takže kam oko dohlédne, tam se může kochat živými barvami zeleně. Jak už to u těchto starých stavení na vesnici bývá, zahrada byla původně produkčního charakteru. Tvořil ji z velké části sad s množstvím ovocných stromů, hlavně švestky, jabloně, třešně a několik ořešáků.

Přečtěte si celý článek Úžasná proměna zahrady – před a po na stránkách Magazínu Zahrada